Akumulátor

Akumulátor je technické zařízení na opakované uchovávání energie, obvykle elektrické. Akumulátor je sekundární článek, který vyžaduje nejdříve nabít, a teprve potom je možné jej použít jako zdroj energie.
Nejběžnější typy akumulátorů jsou založeny na elektrochemickém principu. Elektrochemické akumulátory využívají přeměnu elektrické energie na energii chemickou, kterou je možno v případě potřeby transformovat zpět na elektrickou energii. Procházející proud v elektrochemickém akumulátoru vyvolá vratné chemické změny, které se projeví rozdílným elektrochemickým potenciálem na elektrodách. Z elektrod akumulátoru se pak dá čerpat, na úkor těchto změn, elektrická energie zpět. Protože je napětí na článcích elektrochemických akumulátorů relativně malé (okolo 1, 2–3, 7 V), jsou tyto články sdružovány do akumulátorových baterií pro dosažení vyššího napětí.
Nejběžnější druhy galvanických článků:
  • Nikl-kadmiový (NiCd)
  • Nikl-metal hydridový (NiMH)
  • Lithium-iontový (Li-ion)
  • Lithium-polymerový (Li-Pol)
Akumulátor FROMM P320
Akumulátor STB-63
Akumulátor STB-70
Kontaktujte nás
Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
EU
Top produkty
Telefon +420 466 009 009 E-mail Info@pentaservis.cz Adresa PENTA - servis spol. s r.o.,  6. května 821, 534 01 Holice

PENTA - servis spol. s r.o.

Nabízíme ruční páskovací strojky, páskovací stroje, balicí stroje, baličky, ovíjecí stroje, ovinovačky, ovíječky, lepicí stroje, lepičky, páskování a balení palet. Obaly obalové materiály např. vázací pásky ocelové, PP, PES, PET, průtažné stretch fólie, teplem smrštitelné fólie, potištěné lepicí pásky, balicí fólie, papírovéfóliové pásky, vázací spony a rohy. Poskytujeme poradenství a servis v oblasti páskovací a balicí techniky. Zastupujeme firmy Bandall, SMB, STRAPEX, GRANOFLEX, Messersi Packaging.

Google+ | Často hledáte | Facebook

Facebook PENTA-servis


Buďte v obraze 
Obálka

Pokud chcete být informováni o aktuálních novinkách v naší nabídce, můžete se zde přihlásit.
Penta auto
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.